html5 templates


Göcek Adası, körfezi bir siper gibi koruyarak ağır hava koşullarının içeri girmesini engelliyor. Göcek koyları ve Göcek adaları içinde Göcek' e en yakın olan Göcek Adası' nın doğusunda 36°43'34.6"N 28°57'01.8"E koordinatlarında Göcek Körfezi'ne giriş feneri bulunmaktadır.  Göcek Adasının doğusunda yanaşabileceğiniz bir iskele ve restaurant bulunmaktadır. Diğer Göcek koyları isimlerine, Göcek koyları görsellerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Göcek koyları haritası için alttaki linke tıklayabilirsiniz.

GÖCEK ADASI

Göcek Koyları Haritası


Göcek koyları ve Göcek Adaları içinde en çok ziyaret alan adalardan birisi olan Yassıca Adaları irili ufaklı adacıklardan oluşan takım adalarıdır. Adanın kumlu ve sığ olan kısmında yüzmeyi yeni öğrenenler ve çocuklar keyifli zaman geçirebilir. Adada restaurant bulunmamakta fakat aperatif olarak atıştıtrabileceğiniz Gözleme yapan tekneler bulunmakta. Gece demirlemek için korunaklı olan Yassıca Adalarında şamadıralar bulunmakta. Göcek koyları haritası için alttaki linke tıklayabilirsiniz.

YASSICA ADALARI

Göcek Koyları Haritası


Koyun güneybatısında, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeni ile yörede Cleopatra Hamamı ya da Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Kuzey doğu yönünde kıyıya paralel uzanan bir antik duvar yapısı ve diğer küçük kalıntılar, Likya'nın antik Lydae kentine hiç de uzak olmadığınızı hatırlatıyor. Lydae'ye Ağ Limanından olduğu gibi, Manastır Koyundan da yaklaşık 1,5 saatlik bir patika yürüyüşü ile ulaşabilirsiniz. Göcek koyları ve Göcek Adaları içinde Göcek' e en uzak mesafede olan Manastır koyu, günübirlik ziyaretler ve geceleme için rotanızda mutlaka yer alması gereken tarihi bir güzellik. 

MANASTIR KOYU

Göcek Koyları Haritası


Göbün Koyu tarihi ve doğa dokusuyla ziyaret edilmesi gereken Göcek koyları ve Göcek adaları rotalarından birisi. Bizans döneminden kalan tarihi kalıntılara, Kral mezarlarına rastlayacağınız ada açık hava müzesi niteliğinde. Koy geceleme için uygun ve korunaklı. Göbün Koyu' nda bulunan restaurantın iskelesine tonoz sistemi sayesinde demir atmadan yanaşabilirsiniz. Göcek koyları haritası için alttaki linke tıklayınız. Göcek adaları nerede? Göcek adalarına nasıl gidilir detaylar için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

GÖBÜN KOYU

Göcek Koyları Haritası


Simavi ailesine ait olan Domuz Adası, Göcek koyları ve Göcek adaları arasında Kapıdağ Yarımadasına en yakın olan adadır. Ada ismini bu kısa mesafeden yüzerek adaya geçen Domuzlardan almaktadır. Adanın kuzeyindeki Panço koyu demirleme için tercih edilen yerlerden. Domuz adası ve Tersane adası arasında kalan akvaryum koyu da maskeli dalışlar için muazzam bir yer. Göcek koyları haritası için alttaki linke tıklayınız. Göcek adaları nerede? Göcek adalarına nasıl gidilir detaylar için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

DOMUZ ADASI

Göcek Koyları Haritası


Tarihi dokularıyla ve doğal güzellikleri ile Göcek koyları ve Göcek Adaları tadına doyulmaz bir seyir keyfi veriyor. Eski adı Telandria olan Tersane Adası' nın Kuzey Batı tarafından giriş yapılan Kış Limanı adından da anlaşılacağı gibi Kış aylarında bile korunaklı bir liman olmakta. Fethiye Körfezindeki en büyük ada olan Tersane Adası Bizans Dönemi 'nden sonra Osmanlı Döneminde de kullanılan tarihi Tersane'nin kalıntılarına sahiplik ediyor. Tersane Adası' nda yaşayan Rumlar nüfus mübadelesi ile Lozan Anlaşması' ndan sonra adadan ayrılıyorlar.

TERSANE ADASI

Göcek Koyları Haritası

FOLLOW US!

Address

Göcek Mahallesi, İkaros Sok. No:1/1 Fethiye-Muğla

Contacts

Email : info@saralyachting.com
Phone : +90 533 493 61 62
Web : www.saralyachting.com